Zprávy z TFH

"Adolfka"

Před pár dny vyšel na "dřevoastavbách" článek o Adolfce, osamělé vlčici, jak o ní autoři píší, která je výsledkem další spolupráce s architekty a1architects, jako autory architektonické studie, nás jako projektanta a realizátora a v neposlední řadě patří dík i šikovným rukám truhláře Miroslava Zapletala, který se podílel na interiérovém vybavení. Fotografie naleznete v naší galerii a její příběh a slovo majitele si můžete přečíst na níže přiloženém odkazu. ? 

https://www.drevoastavby.cz/drevostavby-archiv/z-redakcnich-navstev/7244-2023-04-13-23-15-57?fbclid=IwAR371qkjLxFz36TNYzHdKqsNehn9pYgaUXibuvFA6zvycgVvaX89vdsasOQ

 

APARTMÁNY V JIZERKÁCH

V tuto chvíli plánujeme harmonogram výstavby apartmánového domu na Šumburku nad Desnou se třemi bytovými jednotkami. Stavba spadá do oblasti CHKO Jizerské hory, je tedy architektonicky přizpůsobena místním tradičním prvkům a materiálům. Jednotlivé apartmány se samostatným vstupem a zahradou jsou určené prodeji. Samotný interiér se bude přizpůsobovat požadavkům nového majitele ... rodiny, manžele, mladé páry ... . Pokud budete mít zájem o bližší informace, pište na drevostavby@tfh.cz nebo volejte 734 441 877. Vaše TFH ?

Nad cestou

Bydlet u cesty nemusí být vůbec špatné, zvolí- li se vhodné usazení domu a rozvržení zahrady, může být srovnatelně příjemné jako místa situována dál od komunikací. A právě tato chata je postavena nad cestou. Přestože není tato komunikace tak zatížena, jde o hlavní tepnu osady a při návrhu jsme na to museli brát ohled. Chtěli jsme postavit opět něco v podobném duchu našich horských chaletů, ale trochu modernějšího rázu. CHKO si žádalo větší členění prosklených ploch a my jsme dům odlehčili světlejším interiérem ... od horních sousedů je dům odcloněn stavbou s venkovním posezením a saunou. Místo jezírka jsme pro ochlazování zvolili méně údržbovou venkovní sprchu, která je designována ve vesnickém stylu - na ní jsme si dali obzvlášť záležet :). Dalším zajímavým exteriérovým prvkem je i umístění masivního trámu na okraj terasy před domem, tento trám má pocitově oddělit dění, které se odehrává uvnitř domu a dění probíhající na již zmíněné komunikaci.  Více fotografií zde.

Článek na idnes.cz

Pokud máte rádi příběhy a chtěli byste si přečíst článek o jedné naší referenční stavbě, dejte si šálek dobrého čaje a mrkněte na tento odkaz ??? ...

/https://www.idnes.cz/.../krkonose-drevostavba-pozemek...

prosinec/2022

 

Chalet ve svahu

Bydlet ve svahu není žádný med, schodiště a cesty kolem domu s velkým převýšením, které se musí zdolávat několikrát denně Vás unavují, ale tato daň je vykoupena jinými, převyšujícími vlastnostmi. Většinou tato místa dominují krásným výhledem a dynamickým charakterem pozemku, se kterým se dají dělat divy. A tento chalet je ukázkou toho, jak se dá zajímavě a funkčně se dá pojmout i dispozice domu ... foto zde

září/2022

Do třetice všeho dobrého

V našim zprávách jsme psali již o dvou stavbách v Tříči, které jsme realizovali. Do třetice všeho pěkného jsme se pustili ještě do jedné, poslední ... první byla celá dřevěná, druhá s kamennou podezdívkou a tato má pro změnu kamennou stěnu a kvůli výhledu i zajímavě řešené uskočení jedné obvodové stěny. Více fotografií opět v sekci Výběr z našich referencí.  

 

 

Menší rodinná a ze dřeva

V okolí Jablonce nad Nisou jsme před pár lety stavěli jednu rodinnou dřevěnou pro mladé sportovce - dům s garáží a cyklodílnou. Konečně jsme se dostali k tomu ji nafotit. Modřínová terasa už dostala svou patinu a majitelé stále spokojeni ... tak to má být! Více fotografií zde.  

 

Horská chalupa mezi stromy

V Tříči se nám zalíbilo a tak jsme hned vedle menšího bráchy našeho Orlího hnízda postavili na místě staré roubenky jednu na náš vkus tradičnější, která dostala mimo jiné i ocenění jako nejkouzelnější chalupa 2022 a má své místo mezi amazing places v Čechách. Její fotografie naleznete v našich referencích https://www.tfh.cz/horska-chalupa-mezi-stromy  a psal se rok 2020 :)

Poslední záchvěv zimy v Jizerkách

Do referencí našich těžkých skeletů jsme přidali nové fotografie rodinného domu s venkovním zázemím a saunou. Více naleznete zde.

Rekreační chaty ve Sklenařicích

Právě jsme dokončili "double" romantiku ... tyto stavby jsou určené k pronájmu a jsou umístěny přímo pod sjezdovkou ve Vysokém nad Jizerou. Více fotografií naleznete zde.

Testy požárních vlastností

za podpory EU jsme se posunuly zase o kus dál s testy požární odolnosti našich konstrukcí.

PS: dopadly skvěle :)

Menší brácha našeho Orlího hnízda

Další realizaci chaletu do českých hor jsme postavili v Tříči. Více fotografí naleznete ve fotogalerii.

Dům Jonáš

Už tomu jsou 2 roky, co jsme na stránkách prezentovali pár projektů, které se posílali do výroby ... mezi nimi byla i studie rodinného domu s apartmány do Jizerek. Zde je výsledek práce našich architektů, projektantů, techniků a řemeslníků ... www.dumjonas.cz

Alpský chalet v Krkonoších v letním kabátě

Více fotografií naší realizace naleznete ve fotogalerii stavby Chalet do Krkonoš. 

FINALISTA SOUTĚŽE STAVBA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE

Stavěli jsme finalistu ? ... ,,Dvadomky'' ve Cvikově, dílo architekta Martina Hilperta, se účastní soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Cena veřejnosti se uzavírá 15.10.2019, takže se ještě můžete zapojit a podpořit svého favorita ?.

HOLUBÍ DŮM

HOLUBÍ DŮM ... Jiří Schellinger by byl možná mile překvapen s čím vším by mohla být jeho skladba spojena. Přestože zde nenaleznete stáj roubennou ... , fotografie domu Vás pohladí po duši stejně tak jako hit od známého písničkáře. Spolupráce A1archtitects & TFH & truhlářství H&T ?

Dřevo a kámen - osvědčená kombinace

Více fotografií naleznete v detailu reference Zaječák.

zážitkový apartmán ve Cvikově

po delší odmlce zasíláme opět jednu naši stavbu od architekta Hilperta.

DŘEVOSTAVBY 2017

Veletrh Dřevostavby 2017 začíná už za pár dní a my tam samozřejmě nebudeme chybět. Přijeďte se inspirovat a poradit, budeme tam jen pro Vás :)!

PF 2017

TFH - áčko Vám všem přeje šťastný a úspěšný rok 2017!

DŘEVOSTAVBA S MOTTEM NEJLEPŠÍ PRÁZDNINY

dostavba staré venkovské usedlosti, které má sloužit pro prázdninové lenošení rodiny a blízkých přátel ... navrženo a1 architects, dodáno TFH 

DŘEVOSTAVBA Z CLT

Do naší sbírky jsme přidali další kousek, tentokrát je to moderní rezidenční bydlení z CLT, kterou navrhovali slovenští architekti, ateliér MOLNÁR - PERÁČEK.

DŮM ROKU 2016 - INDIVIDUÁLNÍ PROJEKT

Dřevostavba v Tehově zabodovala v soutěži "Dům roku 2016" časopisu Můj dům. Mezi individuálími stavbami se umístila jako první ... architekt Hipposdesign/ realizace TFH. Více info na novinky.cz

 

OPENBOOK

Jedna z prvních realizací odvážného projektu OpenBook v Buši. Více o projektu naleznete na http://openbookpro.blogspot.cz/ .

DŘEVOSTAVBA ROKU 2015

Podpořte náš "chalet" :) v soutěži o nej dřevostavbu roku časopisu Dřevo a stavby. Více na http://www.drevoastavby.cz/cs/drevostavba-roku-2015-ds/soutezni-domy/2015-06/drevostavba-roku/drevoastavby/2015/6-kolo... děkujeme!!

KDYŽ CHATA, TAK DŘEVOSTAVBA

Kdo by si nedovedl představit víkendový relax v této luxusní dřevostavbě v těžkém skeletu, která je postavena na úpatí Jizerských hor. Nám by se z ní tedy odjíždět rozhodně nechtělo :).

NETRADIČNÍ BYDLENÍ

představuje tato prostorově minimalistická dřevostavba, která má pouhých 64 m2 užitné plochy.

JAK JINAK NEŽ V TĚŽKÉM SKELETU

Takhle to dopadá, když někdo projektuje a staví v TFH- áčku ... :)

TAK TROCHU NETRADIČNĚ ...

jsme pojali letošní veletrh Dřevostavby v pražských Holešovicích, který proběhl 11.- 14.2.2015. Tak jako Vy nám každým dnem vnášíte chuť do nových nápadů a myšlenek, jsme chtěli probudit kreativního ducha my ve Vás ... potěšilo nás, že jste mnozí té šance využili a tabule nám řádně zaneřádili :)

ZASE JEDNA NOVÁ ...

studie dřevostavby

NOVÝ PŘÍSPĚVEK NA ARCHDAILY.COM

již podruhé jsme se dostali na prestižní mezinárodní architektonický portál :

http://www.archdaily.com/585989/the-dox-house-mjolk-architekti/

 

POZNEJTE SVĚT NAŠICH DŘEVOSTAVEB

Přijměte pozvání k nám do Velkých Hamrů na den otevřených dveří. Uvidíte nejenom naši výrobu, ale budete se moci podívat i na rozestavěný dům v originálním těžkém skeletu! Tak vemte rodinu, známé, kamarády a přijeďte ... :)

TAKHLE TO DOPADÁ, ...

... když má nová chalupa vypadat jako stará :). Více foto zde.

DŮM V PLOTĚ

už stojí!

PF 2015

TFH- áčko Vám všem v novém roce 2015 přeje pevné zdraví a mnoho osobních i pracovních úspěchů :).

PROMĚNA STARÉHO OKÁLU

Doslova proměnou prošel starý dřevěný Okál v pražských Hostivicích. Ještě před zimou si oblékl nový modřínový kabát.

DŘEVOSTAVBA NA KLÍČ

Návrh architektonické studie, zpracování projektové a výrobní dokumentace a následná realizace ... tím vším jsme si prošli s majiteli tohoto těžkého skeletu. Jsme rádi, že se vše dotáhlo až do konce a že se v novostavbě již mohou vesele zabydlovat.

NA NÁVŠTĚVĚ V TURNOVĚ.

Posíláme jednu dokumentární fotografii těžkého skeletu. Tomuto "macíkovi" jsou už 2 roky ... to to letí :).

DŘEVOSTAVBA JAKO Z POHÁDKY

O tom, jak se rekreuje v domě, kde na vás dýchá historie a kde najdete vše potřebné, co k dnešnímu běžnému životu potřebujete, mohou od nynějška vyprávět majitelé této dřevostavby ve Středočeském kraji. Jak se dokáže projevit cit v rukách architekta a správná volba reálných materiálů posuďte alespoň z těchto obrázků. Máme z ní radost … TFH

TĚŽKÝ SKELET V PROJEKCI

Těší nás, že jsme mohli postoupit další studii těžkého skeletu k projektování. Dřevostavba s masivní konstrukcí a typicky velkým přesahem střechy se bude realizovat tentokrát nedaleko Neratovic.

NAŠE STAVBA VE ZBEČNĚ JE STÁLE V KURZU!

DŘEVOSTAVBA DLE VLASTNÍHO NÁVRHU

Ne každý má dar navrhnout si dům, který je realizovatelný. Až na pár detailů, které ladily odborníci, se to majiteli této dřevostavby povedlo. Rodinný dům na klíč jsme postavili a pevně věříme, že se mu tam bude spokojeně bydlet. 

A PAK, ŽE JSOU SKELETY JEN NA BYDLENÍ :)

TFH-áčko se letos objevilo i na veletrhu cyklistiky "FOR BIKES" v Praze. Těžký skelet ve službách sportu naleznete na videu http://vimeo.com/91498554 . 

STARÁ JIZERSKÁ CHALUPA V NOVÉM KABÁTĚ

Každý dům potřebuje svou péči. I tato chalupa na tanvaldsku, jejíž kořeny sahají do roku 1843, se dočkala. Přistavilo se obytné levé křídlo, štíty obložily dřevěným obkladem a stávající fasáda 1NP dostala nový nátěr. Ke stavbě přibyl zahradní domek a kromě dalších drobností mohou majitelé pozorovat okolní přírodu z nových dřevěných špaletových oken. Interiérové řešení nového křídla naleznete na http://www.tfhinteriery.cz/novinky-reference/n-7

ŠKOLENÍ ZAMĚSTNANCŮ TFH

V loňském roce nám byl v rámci OP "Vzdělávejte se pro růst v Liberecké kraji II." reg. č. CZ.1.04/1.1.00/B1.00007 přislíben grant na školení vzdělávací aktivity s názvem "Zlepšení konstrukčních dovedností u dřevostaveb". Dnešním dnem jsme školení kolegů z projekce zahájili, poběží až do června tohoto roku. Věříme, že nám přinese spoustu cenných informací a posune nás opět o krok dál.

STŘÍPKY UDÁLOSTÍ Z VELETRHU

Předně bychom chtěli poděkovat všem, kteří vážili cestu do Prahy a navštívili náš stánek. Na veletrhu proběhlo vyhlášení čtenářské soutěže Dřevostavba roku 2013, kde jsme slavnostně předali hlavní cenu Poukaz na studii RD panu Zdeňkovi Melšovi z Náchoda. Víkendovou zábavu měli pod palcem opět mistři v trialu Vlasta K.Čiháček s Petrem Jeřichou. Doufáme, že se Vám veletrh líbil, čtyřdenní maraton nám dal co proto, ale stál za to :).

POZVÁNKA NA VELETRH DŘEVOSTAVBY 2014

Opět po roce se s Vámi máme možnost setkat na největším veletrhu dřevostaveb v Praze Holešovicích a zodpovědět všechny Vaše dotazy. Proto přijměte pozvání k naší expozici a přijďte se za námi podívat. Těšíme se na Vás! Vaše TFH- áčko (více info na www.drevostavby.eu)

DŮM NA PRAVÉM MÍSTĚ

Tato dřevostavba v Rožnově pod Radhoštěm je příkladem, kdy se majitel inspiroval tamní tradicí dřevěného stavění a nechal si od nás postavit těžký skelet. 

POUR FELICITER ...

Vážení přátelé, klienti a partneři ... TFH- áčko Vám všem přeje krásné prožití vánočních svátků a v novém roce 2014 mnoho osobních i pracovních úspěchů.

JSEM PASIV, NEVŠEDNÍ KLASIK

Takto se prezentuje architektonická studie tradičního venkovského stavení, které je tu a tam doplněno o dřevěnou treláž.

VZPOMÍNKA NA KRÁSNÉ BABÍ LÉTO ...

... kdy jsme dokončovali stavbu v Jablonci nad Nisou tak, aby se majitelé mohli zabydlet, dříve než udeří zima. Svým závazkům jsme dostáli, a proto děkujeme všem kolegům za výbornou spolupráci! 

FASÁDA SHOU SUGI BAN

... je starobylá japonská technika pro vnější obklad - ochrany dřeva zuhelnatěním. Do tohoto kabátu jsme oblékli RD Pyšely. A výsledek? Originální. 

TĚŽKÝ SKELET DO KRNAPU

Inspirujte se horskou architekturou... návrh těžkého skeletu splňující regulativy ochranného pásma Krkonošského národního parku. 

ARCHITEKTONICKÁ STUDIE VERZUS REÁLNÁ STAVBA RD

Porovnejte, jak si stojí vizuální podoba architektonické studie proti reálné stavbě. Více fotografií realizace naleznete na RD Tanvald - Žďár nebo na našem facebooku. Architekt i realizace: TFH :). 

V ČESKÉM RÁJI VYROSTE DALŠÍ TĚŽKÝ SKELET

Ateliér TFH dokončil další studii RD s konstrukcí těžkého dřevěné skeletu. Menší rodinný domek o užitné ploše 109 m2 s velkou terasou se bude realizovat v obci Bukovina v Českém ráji. Více zde.

HRÁZDĚNÉ DOMY, TĚŽKÝ DŘEVĚNÝ SKELET POUŽÍVÁN JIŽ OD STŘEDOVĚKU

TIP na výlet za stavební kulturou od TFH:
polské městečko Bogatynia je doslova poseto hrázděnými domy, které vytváří dokonale "těžkou" atmosféru. Pár fotek jsme přivezli s sebou i do Čech, abychom vám je mohli ukázat .. fotogfrafie naleznete na našem facebooku

TRIAL PRO TFH

Na veletrhu Dřevostavby 2013 jste se díky nám mohli stát součástí trilaové show mistra ČR Vlasty Kabeláče Čiháčka. Výběr nejodvážnějších skoků najdete na http://vimeo.com/60452993 .

JAK VYPADÁ HARMONICKÁ ALTERNATIVA DŘEVĚNÉ FASÁDY?

Zajímavá kombinace modřínových prken a cementovláknitých desek na fasádě RD v okolí Drábských světniček. Více fotografií naleznete na RD Doubrava.

CO UMÍ UDĚLAT PRVEK TĚŽKÉHO SKELETU Z JEDNODUCHÉ DŘEVOSTAVBY

Dokončili jsme realizaci zajímavého projektu rodinného domu s konstrukcí lehkého skeletu. Stavbu jsme doplnili o jídelní a obývací část vpasovanou do těžkého skeletu. Domek je tedy díky TDS obohacen o velké prosklení. Více obrázků naleznete zde.

JEDEME NA VELETRH DŘEVOSTAVBY 2013 ...

... s našim týmem, kompletní prezentací našeho umění a mistrem České republiky v trialu Vlastou Kabeláčem Čiháčkem a jeho show. Přijeďte si s námi dát kávu nebo pivo a pohovořit o světě dřevostaveb. Kdy : 21.-24.2. Kde : výstaviště Holešovice, Praha. Těšíme se na vás!   

VÍTE, JAK SE BYDLÍ V JEDNOM PATŘE?

Další dokončená realizace je za námi. Jednopodlažní těžký skelet, jehož architektura čerpá z japonského stylu, vyrostl nedaleko Prahy. RD má masivní konstrukci přiznanou v exteriéru i interiéru a díky četnému prosklení můžete po celý rok nasávat atmosféru okolní přírody. Rodinný dům je architekty pojmenován "čtvero ročních období".

KŘIVOKLÁTSKO ZDOBÍ NOVÁ STAVBA TDS

Další dřevostavba s konstrukcí těžkého dřevěného skeletu, který je na této stavbě přiznán v exteriéru a interiéru vyrostla v CHKO Křivoklátsko. Fasáda je v trojkombinaci zděnného/ dřevěného a kamenného obkladu.

DALŠÍ TĚŽKÝ SKELET JE NA SVĚTĚ

Na světě je další studie těžkého dřevěného skeletu. RD dům s bytovou přístavbou nad garáží o ploše 189 m2.

PŘEDÁNÍ STAVBY TDS

Před pár dny jsme předali další realizaci rodinného domu. Nyní už nezbývá než majitelům popřát, ať se jim v novém domě krásně bydlí :). 

ANGLIE ZA PRAHOU

Stavba RD s rysy tradiční anglické architektury projektovaná ateliérem TFH a navržená doc.Ing.Vladimírem Bílkem, Csc. je dokončena a předána. Podívejte se na výsledek!  

VYSTAVUJEME NA VELETRHU DŘEVOSTAVEB 2012. PŘIJEĎTE SE PODÍVAT!

TYPICKÝ TĚŽKÝ DŘEVĚNÝ SKELET

TFH ateliér přišel opět s novou studií. Naprojektoval jednopodlažní dům s obytným podkrovím o ploše 181,65 m2 s napojenou garáží o půdorysu 30 m2. Dřevostavba je navržena v systému TDS  s difůzně otevřenou konstrukcí obvodových stěn. Stínění velkých prosklených ploch je řešeno venkovními žaluziemi.

MODERNÍ DVOUGENERAČNÍ BYDLENÍ

Nechali jsme vyrůst další moderní stavbě. Dvougenerační rodinný dům je řešen terasovým uspořádáním, díky němuž dokonale splývá s terénem. Výrazným prvkem domu je použití rovné střechy a fasáda z modřínových prken bez povrchové úpravy. Kontrastním prvkem jsou okna laděná do červené barvy a šedá konstrukce přístřešku pro auta. 

ATYPICKÉ BYDLENÍ U BEROUNKY

Právě jsme dokončili stavbu atypického domu postaveného částečně na základech původního domu a na nových nosných sloupech. Konstrukční systém domu tvoří dřevěné stěnové panely rakouské firmy KLH, ty jsou viditelné v interiéru a ponechány bez dalších povrchových úprav ve své konstrukční podobě. Na fasádu byl použit námi oblíbený modřínový obklad z neošetřených a nehoblovaných profilů.  

STUDIE S KONSTRUKCÍ PO VZORU STARÉ DOBRÉ AMERICKÉ TESAŘINY

TFH atelér dokončil studii RD, který má stát v CHKO Rálsko. Dům o ploše 105 m2 s konstrukcí TDS přiznaném v interiéru. Fasáda je řešena svislým modřínovým obkladem, který evokuje splynutí s okolní přírodou. Šedá barva oken a střechy zdůrazňuje moderní pojetí tradičního vesnického domku se sedlovou střechou.

RD VE SVAHU

Právě jsme dokončili studii rodinného domu s konstrukcí těžkého dřevěné skeletu se založením na patkách. Dům má užitnou plochu 98 m2. Jeho terasové uspořádání kopíruje prudký svah. 

STĚHUJEME SE DO NOVÉHO ...

V současné době probíhá stavba nového sídla společnosti ve Velkých Hamrech, které nám poskytne moderní zázemí pro administrativu a výrobu. A jak to u nás bude vypadat?